Historia klubu

KS Naprzód 25 Kokoszyce to jeden z najstarszych klubów sportowych w naszym regionie. Klub założono w 1922 z inicjatywy nauczyciela Pana Kosińskiego. Pierwszym prezesem został Teofil Tytko, w 1924 roku klub przystępuje do "Zrzeszenia klubów piłkarskich" rozgrywających mecze towarzyskie. Prezesem zostaje Pan Ludwik Cieśla, od momentu udziału w oficjalnych rozgrywkach klub oficjalnie zaczyna funkcjonować co przypada na rok 1925. Lata przedwojenne to boiska na różnych polach w kilku gospodarstwach w roku 1947 po parcelacji terenów Kurii Katowickiej wyznaczono boisko przy zbiegu ulic Parkowej,Leśnej,Pszowskiej, które służy tutejszym zawodnikom do dnia dzisiejszego. W latach powojennych klub występował w większości czasu w klasie B Podokręgu Rybnik z tego okresu zachowała się dokumentacja fotograficzna, którą umieszczono w kronice pamiątkowej. Na 80-lecie istnienia klub awansował do "A" klasy!! Podczas prezesury Ireneusz Hahna powstał również nowy budynek klubowy o wysokim standardzie. cdn...:)

Wiadomości (utwórz nową)